Borelioza
Czy ta choroba jest jak tykająca bomba zegarowa ?

Przypadki zachorowań na boreliozę podskoczyły od zeszłego roku o 40% i wciąż rosną.

Ukryte, uczepione do liści drzew lub wysokiej trawy, czyhają na pojawienie się zwierzęcia lub Twoich odkrytych nóg, rąk i innych części ciała. Te małe krwiożercze istoty, kierując się ruchem i wydzielanym ciepłem żywiciela, spadają i przytwierdzają się do jego skóry.

Mowa tu o kleszczach, małych pajęczakach, które mocno przytwierdzają się do skóry swoich ofiar za pomocą ostrych haczyków.

Kiedy kleszcz zaatakuje, w miejscu ukąszenia zazwyczaj powstaje rumień, ale może być tak, że jego ukąszenia praktycznie nie zauważysz. Możesz jedynie poczuć w tym miejscu delikatne swędzenie. Jego ukąszenie może być punktem wyjścia dla wielu problemów zdrowotnych, często bardzo niespodziewanych.

Borelioza jest chorobą odzwierzęcą i oficjalnie należy do chorób odkleszczowych. Mogą ją przenosić również i inne pasożyty np.: komary, pchły, wszy, muchy końskie, meszki, moskity oraz niektóre typy roztoczy.

Według badań dr Klinghardta w Europie środkowej i wschodniej przynajmniej 12% komarów przenosi boreliozę oraz 22% występujących stale na właściwych obszarach USA.

Liczby te tłumaczyły by masowy charakter zachorowań na boreliozę i współinfekcje. Można się nią zarazić praktycznie wszędzie, nie tylko podczas wycieczki do lasu czy na działce. Karmienie piersią, transfuzja krwi, transmisja poprzez łożysko w życiu płodowym (borelioza wrodzona), sporadyczne kontakty seksualne (stwierdzono obecność DNA borrelii w spermie) mogą też stanowić źródło zakażenia bakteriami borrelii. Najprawdopodobniej niektóre typy bakterii wywołujących boreliozę (niektóre borrelie duru powrotnego) mogą być także przenoszone pomiędzy ludźmi w bardzo prozaiczny sposób, a mianowicie drogą kropelkową lub przez płyny ustrojowe itp.

Pomni powyższych informacji, najlepsze co możemy zrobić, aby uchronić się przed tą chorobą, to jest oczywiście, unikanie ukąszenia. Noszenie dobrze okrywających ubrań, wysokich butów oraz systematyczne badanie powierzchni skóry po spacerze, pobycie na działce. Dokładne sprawdzanie bielizny oraz skarpetek. Dla łatwiejszego zidentyfikowania intruza warto nosić jasną odzież.

Wystarczy jedno ugryzienie kleszcza zainfekowanego patogenem odpowiedzialnym za którąś z chorób odkleszczowych aby te bakterie przeniknęły do wszystkich narządów i tkanek organizmu człowieka, w tym również do kości.

Wówczas atakują one wszystkie systemy ludzkiego organizmu, w tym układ nerwowy i mózg, co prowadzi do wielu poważnych urazów, które powodują różne dolegliwości.

Gdy zakażenie staje się przewlekłe, choroba z Lyme może być mylona praktycznie ze wszystkimi chorobami znanymi medycynie, a dziesiątki tysięcy osób są błędnie diagnozowane, a ich lekarze zazwyczaj mówią im, że cierpią one z powodu przewlekłego zmęczenia, fibromialgii, choroby Hashimoto, reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia, stwardnienia rozsianego, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, stwardnienia zanikowego bocznego, śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego czy autyzmu.

Ale w rzeczywistości są oni zakażeni… boreliozą. Tymczasem leczenie objawów bez znalezienia przyczyny nigdy nie będzie skuteczne.

Medycyna oficjalna dysponuje dwoma metodami pozwalającymi na stwierdzenie, czy cierpisz na boreliozę.

Są to:

  • test Elisa,
  • test Western Blot.

Według Dr Richarda Horowitz`a – specjalisty w zakresie leczenia boreliozy lekarzom trudno jest wykryć tę chorobę, ponieważ badania krwi (szczególnie test IgG i IgM) w celu jej zdiagnozowania są bardzo zawodne, a objawy mogą być mylone z innymi chorobami, a w przypadku umiejscowienia boreliozy w układzie nerwowym (nazwane „neuroboreliozą”), nie jest ona wykrywana. 

Standardowe leczenie choroby z Lyme polega na podawaniu antybiotyku przez trzy do sześciu tygodni, a czasami dłużej.

Antybiotyki to jedyna forma leczenia boreliozy oferowana przez konwencjonalną medycynę. Po stwierdzeniu zakażenia borrelią podaje się antybiotyki z grupy penicylin i cefalosporyny. Praktyka jednak wykazuje, że w większości przypadków ta terapia nie likwiduje w 100% boreliozy. Stwierdzono również i to, że po terapiach antybiotykowych borelioza przekracza tzw. barierę krew-mózg i umiejscawia się w układzie nerwowym. Wtedy nie działają już żadne antybiotyki. Jest jeszcze jeden problem, w niektórych przypadkach, bakterie borrelii są odporne na antybiotyki co może powodować pogłębienie się objawów.

Jest też i trzecia metoda rozpoznawania i likwidacji boreliozy, szczególnie skuteczna – metoda biorezonansowa według tabel częstotliwości wybitnych naukowców-biologów doktor Huldy Clark i doktora Raymonda Rife`aktóra niezależnie od miejsca zasiedlenia patogenu, stwierdzi jego istnienie w organizmie, nawet w takiej sytuacji, kiedy borelioza jest w stanie tzw. uśpienia. Wykonanie takiej diagnostyki i terapii likwidacji krętka borelii jest zupełnie bezbolesne i bezinwazyjne.

więcej →

Wyleczenie z boreliozy
jest trudne ale możliwe.


Zapraszamy na testy diagnostyczne i terapię  
od poniedziałku do piątku  9:00 – 18:00

Rejestracja telefoniczna:  +48 34 361 00 42   
                                              +48 502 167 202

Objawy, które powinny niepokoić:

  • ciągłe uczucie zmęczenia,
  • problemy ze snem,
  • fibromialgia: przewlekłe zmęczenie, bóle mięśni, ścięgien,
  • ciągłe bóle głowy i uczucie otępienia,
  • zaburzenia wzroku, uczucie pieczenia oczu,
  • szumy uszne,
  • skurcze i pocenie się w nocy,
  • zaburzenia pracy serca (arytmia),
  • zaburzenia oddychania (bezdech w czasie snu),
  • porażenie nerwu twarzowego,
  • bóle korzeniowe splotu barkowego lub lędźwiowo-krzyżowego,
  • bóle stawów, zwłaszcza kolan, pleców i szyi,
  • problemy z wysławianiem się,
  • problemy z koncentracją lub pamięcią,
  • ciągłe huśtawki nastrojów,
  • chroniczna depresja,
  • bóle żołądka i jelit, zaburzenia trawienia,
  • naprzemienne biegunki i zaparcia,
  • problemy skórne,
  • zaburzenia neurologiczne i/lub psychiatryczne: autyzm, choroba Parkinsona, Alzheimera itd.,

a także, jak twierdzi wielu lekarzy, różne inne choroby autoimmunologiczne: reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, zapalenie tarczycy itd.