Testy alergiczne
– bezpieczne, bezinwazyjne, bezbolesne, bez ograniczeń wiekowych

Alergikom wydaje się, że wiedzą dużo o swoim problemie, a jednak ich wiadomości są bardzo skąpe. Pojęcie alergii nie jest tylko często używanym hasłem. Oznacza również duży, do dziś ledwo zwalczony problem naszych czasów. Szeroko w świecie obserwowany jest wzrost zapadalności na alergie. Tysiące lekarzy, szczególnie alergologów, przeżywa codziennie frustrację z powodu braku odpowiednich środków, aby skutecznie pomóc swoim pacjentom.

ALERGIA albo NADWRAŻLIWOŚĆ czy UCZULENIE polega na błędnej lub nieproporcjonalnie silnej reakcji układu odpornościowego człowieka na czynnik zewnętrzny. Zupełnie niewinne i nieszkodliwe dla zdrowia innych ludzi pyłki traw, sierść kota, pleśnie, artykuły przemysłowe np. plastik, metale, artykuły spożywcze: mleko, orzechy, mięsa czy też konserwanty, emulgatory i barwniki spożywcze, (oznaczane literą E z cyfrą) – wywołują u alergika błędną reakcję układu immunologicznego.

Oblicza alergii

Alergia na pyłki jest z pewnością najczęstszą i najbardziej znaczącą formą alergii na świecie. W Polsce cierpi na nią 8-10% osób. Ich udręka trwa niemal cały rok. Zaczyna się z początkiem wiosny, a kończy dopiero w listopadzie. Tylko zimą dolegliwości są mniej nasilone. Kliniczny obraz kataru siennego jest znany i charakterystyczny: swędzenie oczu, swędzenie w nosie, napady kichania, wydalanie wodnistej wydzieliny na przemian z zatykaniem nosa, spowodowane obrzękiem błon śluzowych, czasami drapanie w gardle i swędzenie w przewodach słuchowych. Symptomy oczne, począwszy od zwykłego zapalenia spojówek do monstrualnego obrzęku, mogą być objawami dominującymi.

Astma oskrzelowa to choroba, w której centralną rolę odgrywają mechanizmy alergiczne. W wyniku alergii system oskrzelowy „uczy się” procesów prowadzących do zwężania światła oskrzeli, stając się coraz bardziej wrażliwym i w końcowym efekcie reagującym patologicznie bez działania alergenów. Typowym objawem tej choroby jest nagle pojawiająca się duszność.

Pokrzywka jest inną postacią uczulenia. Typowym jej symptomem jest szybkie pojawienie się krost.Powstają one przez nagłe wydostanie się surowicy z naczyń skórnych. Krosty szybko zmieniają swój wygląd oraz postać, silnie swędzą. Czynnikiem wywołującym krosty, może być zasadniczo każda substancja, która także powoduje inne reakcje alergiczne (najczęściej jest to: truskawki, białko ryby, mleka  lub jaja kurzego, penicylina).

AZS czyli atopowe zapalenie skóry 
jest schorzeniem czysto alergicznym. Właściwą przyczyną jest zawsze przewlekła, na ogół ukryta, alergia (najczęściej na mleko lub pszenicę). Choroba przebiega ze skórnymi zmianami wypryskowymi i silnym świądem. Zmiany lokalizują się najczęściej na twarzy. (powieki i okolice ust) oraz wyprostne strony kończyn (uczulenie na pszenicę ). Mogą także wystąpić zmiany wypryskowe ze skłonnością do wysięku i tworzenia strupów na głowie i twarzy z wyłączeniem okolicy oczu i ust, zmiany w zgięciach stawowych kończyn (uczulenie na mleko). Objawy te mogą dotyczyć także całego ciała.

Jak likwidujemy alergię?

Choroba alergiczna może stanowić duży problem dla chorującego, gdy się jej nie rozpozna jako wyrazu przewlekłej alergii i z tego powodu nie jest właściwie eliminowana (tj. nie leczy się alergii).
Słyszymy, iż najlepsze wyniki terapeutyczne w alergii pokarmowej uzyskuje się stosując dietę eliminacyjną-czyli usunięcie uczulających pokarmów z jadłospisu chorego, czasami okresowo, ale bywa, że i bezterminowo, albowiem stan uczulenia może utrzymywać się latami. Czy tak długo jesteśmy w stanie pilnować nasze dziecko lub sami się kontrolować?

Wiemy, że chcąc polepszyć warunki życia ludzi alergików (np. przy uczuleniu na kurz domowy) należy często wietrzyć mieszkanie, zrezygnować z dywanów, wykładzin, nie uruchamiać odkurzacza w obecności chorego, codziennie „na mokro” wycierać kurze i myć podłogę w całym mieszkaniu.Tak , ale jak długo można utrzymać  „sterylne”  warunki domowe?

Możemy również zdecydować się na kurację farmakologiczną, zleconą przez lekarza, która w wielu przypadkach jest nieunikniona, gdyż znosi objawy alergii, pomaga funkcjonować, choć nie leczy przyczyny. Jednak pamiętać należy, że leki odczulające nie są obojętne dla organizmu. Dobrze jest przed kuracją zapytać lekarza o przeciwwskazania i skutki uboczne. Alergik może także odczuć silną reakcję organizmu w kontakcie z alergenem – bez szybkiej pomocy grozi to wstrząsem anafilaktycznym.

To tylko kilka przytoczonych sposobów postępowania, z których korzystają chorujący chcąc uzyskać jakąkolwiek pomoc. Ludzie krzątają się, nie wiedzą co ze sobą zrobić, odwiedzają lekarzy różnych specjalizacji, korzystają z oferowanych przez nich usług medycznych, stosują się do zaleceń lecz efekty, które uda im się wspólnie osiągnąć podczas leczenia są znikome lub krótkotrwałe, często występują nawroty.

Jest szansa!

Alergicy, którym nie pomogły tradycyjne metody leczenia mogą skorzystać z innych, niekonwencjonalnych rozwiązań.

W Centrum Medycyny Naturalnej VOL-MAL w Częstochowie można wykonać komputerowe testy alergiczne, bezbolesne, nieinwazyjne, bez ograniczeń wiekowych. Jedynym przeciwwskazaniem jest stosowanie leków przeciwhistaminowych (łagodzących objawy alergii) przez okres dwóch tygodni przed planowanym badaniem. Dotyczy to wszystkich postaci tych leków: tabletek, kropli, maści, kremów, wziewek (inhalatorów), wstrzyknięć.
W Centrum istnieje możliwość przetestowania nieograniczonej ilości alergenów oraz każdego alergenu przyniesionego do przetestowania przez klienta.

 

Dysponujemy ponad 550 alergenami .  Poniżej niektóre z nich.

      alergeny pokarmowe:

alergeny – chemia spożywcza:

alergeny kontaktowo – wziewne :
alergeny inne :